Markanızın Daha İyi
Yerlere Gelmesine Hazır Mısınız?

nasıl mı yazılıyor

İçeriğiniz hazırlanırken Ahref, Semrush, Keyword Tool SEO araçlarından faydalanır. Aynı zamanda WordPress platformunda var olan Yoast SEO eklentisinin SEO kontrolü de göz önünde bulundurulur. İçerikte kullanılacak olan görseller Shutterstock, Freepick ve benzeri telifsiz stok görseli platformlarından alınır. Daha sonrasında içeriğiniz hazırlanmaya başlar. Sipariş ettiğiniz içerik şu aşamalardan geçer;

başlık analizi

Olmazsa Olmaz Başlıkların Analizini Yapıyoruz

İçeriklerinizi hazırlarken SEO araçlarını sık sık kullanıyoruz. Sipariş edilen içeriğin en önemli unsurlarından biri olan alt başlıklar için özel bir çalışma yapıyoruz. Ahref SEO aracını kullanıyor ve burada ilgili anahtar kelimeyle eşleşen diğer anahtar kelimeleri buluyoruz. Ahref SEO aracında var olan “Sık sorulan sorular” kısmında, içeriğiniz hakkında yapılan arama sorgularını rapor ediyoruz. Sık sorulan sorulara cevap verecek olan, anahtar kelimeyi barındıracak olan başlıkları oluşturuyoruz.

başlığa ait verileri topluyoruz

Başlığa ait olan verileri topluyoruz

İçeriğinizde kullanılması gereken başlıkları tespit ettikten sonra bu başlıklar hakkında veri toplamaya devam ediyoruz. İlgili başlıkta yer alması gereken ilgili anahtar kelimeleri tespit ediyoruz. Başlıkların aranma hacimlerini araştırıyoruz. Daha sonrasında başlığın altında, içeriği okuyan kullanıcının aradığı bilgiyi sunuyoruz. Bunu yaparken ilgili anahtar kelimelere de yer veriyoruz. Semantik kelime kullanımı yapıyoruz.

içerik taslağı

“İçerik iskeleti” oluşturuyoruz

Tüm anahtar kelime, alt başlık, semantik kelime analizinden sonra içeriğinizin iskeletini oluşturuyoruz. Bu, sipariş ettiğiniz içeriğin nasıl oluşturacağını özetleyen ve içerik yazarının işini kolaylaştıran bir içerik taslağıdır. Böylece giriş paragrafı, alt başlıklar ve bu başlıkların altındaki paragrafların nasıl olacağı, buralarda nelerden bahsedileceği net bir şekilde belli oluyor.

Giriş paragrafında nelerden bahsedilecek? Hangi anahtar kelimelere yer verilecek? Alt başlıklar neler olacak? Bu başlıklarda hangi anahtar kelimeler kullanılacak? Başlık altındaki paragraflarda nelerden bahsedilecek? Bu paragraflarda hangi anahtar kelime ve semantik kelime kullanımı yapılacak? Tüm bu soruların cevapları “içerik iskeleti” içerisinde yer alıyor.

ilgili içerik üreticisi

İlgili Yazara İlgili İçeriği Teslim Ediyoruz

Herkes her konu da bilgili olamaz. Her bir içerik üreticisinin “en iyi” olduğu bir kategori mutlaka vardır. Bu konuda sizin sipariş ettiğiniz içeriği en iyi şekilde hazırlayacak olan yazara bu siparişi teslim ediyoruz.

içerik kontrolü

Hazırlanan İçeriği En Baştan Kontrol Ediyoruz

İçeriğiniz, içerik üreticileri tarafından hazırlandıktan sonra içerik editörleri tarafından kontrol edilir. Bu kontrol sırasında sipariş edilen içeriğin, içerik iskeletine uyumlu olacak şekilde hazırlanıp hazırlanmadığı kontrol edilir. İçerikte yer alan bilgilerin doğru yada yanlış olup olmadığı kontrol edilir. Ardından hazırlanan içerikte yazım yanlışı ve anlatım bozukluğu taraması yapılır. Son aşamada içeriğiniz özgünlük taramasından geçirilir.

Bu kontrolün ardından sipariş ettiğiniz içeriğin kusursuz bir şekilde hazırlandığından emin olunur. Daha sonrasında sipariş edilen içerik, Word dosyasına kaydedilerek müşteriye teslim edilir.

Ayrıca;

Seo Temel ile yapmış olduğunuz anlaşma sonucunda size bir içerik planlaması düzenleyebiliriz. Bu düzenleme sırasında web sitenize rakip olan diğer sitelerin en iyi içeriklerini tespit edebilir ve onlara rakip olacak içerikler üretebiliriz.

Gerekli olan anahtar kelimeleri Keyword Tool, Ahref ve Semrush SEO aracıyla tespit edebiliriz. Her ay içeriklerinizin trafiğini kontrol eder ve buna göre stratejiler belirleyebiliriz. Bu stratejiler sonucunda web sitenizin organik trafiğini daima yükseltebilir ve en üst düzeyde tutabiliriz.

Sitenizin organik trafiğini şahlandıracak ilgili anahtar kelimeleri rakip sitelerden yada kapsamlı analizler sonucunda elde edebilir ve bu anahtar kelimelerle ilgili olan içeriği hazırlayabiliriz.

Organik trafiğinizi arttıracak içeriğin nasıl hazırlanacağına dair bir “içerik iskeleti” oluşturabilir ve bu iskelet üzerinden yukarıda bahsettiğimiz tüm kapsamlı çalışmaları yapabiliriz.

Sitenizin Search Console, Google Analytics verilerini kontrol eder ve zararlı backlinklerin varlığından haberdar olup hızlı bir şekilde müdahalede bulunabiliriz.