Keşfet

Blog tasarımını doğru yapmak için bazı yöntemler

Blog tasarımını doğru yapmak

Tasarım, başarılı bir blog başlatmanın önemli bir bileşenidir. Tasarımı doğru yaparsanız, siteniz SEO, sosyal paylaşım ve dönüşümler için daha iyi optimize edilecektir. Sonuç olarak, daha fazla trafik, potansiyel müşteri ve satış üreteceksiniz.

Çoğu insan tasarıma hiç dikkat etmez ve sadece içeriğe odaklanır. Sonuç olarak, biraz trafik çekiyorlar, ancak kendi kendine yeten bir blog oluşturmazlar ve birkaç ay içinde kullanıcılar tarafından ziyaret edilmemeye başlar.

Bunun sizin başınıza gelmemesini sağlamak için, blog tasarımı almak için en önemli ipuçlarını aşağıdaki makalede öğrenebilirsiniz.

 

Bir Vizyon Seçin;

Blog tasarımınız uzun vadeli vizyonunuzu ve acil hedeflerinizi yansıtmalıdır. Tasarlamaya başlamadan önce, bir kalem ve kağıt veya bir zihin haritalama aracı edinmeli ve neden bir blog oluşturduğunuzu not etmelisiniz. Sadece para kazanmak veya hobi için yazmayın . Ayrıntılara girmeniz gerekmektedir.

Örneğin, para kazanmak istiyorsanız, bunu nasıl yapmak istediğinizi yazın. Danışmanlık, kurs veya reklamlar satarak veya satış ortaklığı ürünlerini tanıtarak kazanç elde edecek misiniz? Hem kısa vadeli hem de uzun vadeli para kazanma yöntemlerini listelediğinizden emin olun.

Örneğin, danışmanlık yoluyla para kazanmak kısa vadeli bir plan olabilir ve bağlı kuruluş ürünlerinden , reklamlarından para kazanmak uzun vadeli olabilir çünkü ilkini elde etmek için çok daha az trafiğe ihtiyacınız vardır.

Tüm blog tasarımınız bu hedeflere ulaşma üzerine inşa edilmelidir.

 

Bir Blog Platformu Seçin;

Bu günlerde bir tasarımcının yardımı olmadan bir blog tasarlayabilirsiniz. Dışarıda işleri basitleştiren çok sayıda blog platformu olduğu için çok kolaydır. Sürükle ve bırak oluşturucuları, şablonları, temaları ve eklentileri içerir. Herkes bunları bir gün içinde güzel bir web sitesi tasarlamak için kullanabilir.

Blog platformu seçenekleri sonsuzdur, bu yüzden araştırmayı yaptığınızdan ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçtiğinizden emin olun. Blogunuz için hobi olarak çok basit bir şey istiyorsanız, Blogger yeterli olacaktır. Daha profesyonel bir şey istiyorsanız ve bazı teknik becerilere sahipseniz, WordPress size daha uygun olacaktır.

Ve kullanımı çok kolay bir platform istiyorsanız, Wix veya Squarespace edinebilirsiniz. Bir bloga başladıktan sonra birinden diğerine geçmek acı verici olduğundan, doğru platformu seçmenin arkasında çok düşündüğünüzden emin olun. Başlamak için iyi bir yer, bu blog platformu incelemesidir . Bazı siteler en iyi platformların artılarını, eksilerini ve diğer çeşitli ayrıntılarını tartışıyor.

 

Tasarımı Basit Tutun;

Blog platformlarını kullanırken seveceğiniz şeylerden biri temalardır. Hem platformun kendisinden hem de üçüncü taraf tasarımcılardan resmi temalar var. Birçok insan, mevcut tüm temalara hayran kalır ve sofistike bir seçenek seçer.

Gelişmiş bir şablon çarpıcı görünebilir, ancak buna değmez. Bu temalar, ziyaretçileri web sitesinin önemli parçalarından uzaklaştıran birçok özellik ve diğer unsurlar içerir. Bu, yükleme sürelerinizi ve dönüşüm oranlarınızı etkileyebilir.

Ayrıca, web sitenizi tasarlamak için daha fazla zaman harcamanıza da yol açabilir . Bu nedenle, sofistike bir tema satın almak yerine, basit ve ferah bir şey edinin. Ben de aynı şeyi yapıyorum. Ne zaman web sitemi yeniden tasarlasam, bulabildiğim en minimalist temayı kullanıyorum.

 

Dönüştürmeyi Göz Önünde Bulundurarak Tasarım;

Daha önce de belirtildiği gibi, dönüşüm önemlidir. Yeni bir özellik eklediğinizde, her zaman web sitenizin dönüşüm oranını nasıl etkileyeceğini düşünün. Bir web sitesi tamamen güzel görünmek ve sizi iyi göstermekle ilgili değildir. Aynı zamanda kaç kişiyi dönüştürebileceğiniz ve bunun size ne kadar para kazandıracağıyla da ilgilidir. Bu nedenle, bir şey eklediğinizde, her zaman dönüşüm oranını nasıl etkileyeceğini düşünün.

 

Kenar Çubuğundan Kurtulun;

Bugünlerde fark edeceğiniz bir şey, en iyi blog yazarlarının çoğunun artık kenar çubuğunu kullanmadığıdır. Yeni başlayanlar, bir kenar çubuğunun ürünleri tanıtmak için iyi bir yer olduğunu düşünüyor. Ancak gelişmiş blog yazarları seçeneği zaten test ettiler ve insanların yalnızca küçük bir kısmının kenar çubuğunu tıkladığını anladılar. Bu yüzden çoğu kişi onu kaldırdı ve şimdi blog gönderisinin yerine ürün reklamlarını yerleştirdi.

Daha fazla kişi blog gönderisinin hemen içinde bulunan bir reklamı görecek ve tıklayacaktır. Öyleyse, bunu denemenizde fayda var.

 

Her Zaman Devam Eden Bir İş Olduğunu Unutmayın;

Blogunuzun son sürümünü tasarlamayı asla bitiremezsiniz. Her zaman devam eden bir çalışmadır. Web sitenizi tasarladıktan sonra , sitede geçirilen süre, hemen çıkma oranı, hedef dönüşüm oranı, tıklamalar vb. gibi ölçümleri izlemeli ve bunu nasıl iyileştireceğinizi bulmalısınız.

Ve değişiklikleri yaptıktan sonra, test etmeye ve daha da geliştirmeye devam etmelisiniz. Her zaman süreç içinde bir iş olacak. Asla tamamlandığını düşünmeyin ve blogunuzu yeniden tasarlamayı deneyin.

Bu, blog tasarımını doğru bir şekilde almanızı sağlayacak adım adım işlemdir. Bir vizyon ve hedef seçerek başlayın. Ardından, blog platformunuzu, temanızı ve şablonunuzu seçin ve kenar çubuğu olmayan basit bir blog tasarlayın.

Bundan sonra blogunuzun tasarımını sürekli izlemelisiniz. İlk amacınız, sektörünüzün dönüşüm karşılaştırmasına ulaşmak olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir