Keşfet

SEO Nedir? Seo Nasıl Öğrenilir?

Seo Nasıl Öğrenilir

SEO, başlı başına gelişen ve güncellenen arama motorlarının algoritmasıdır. Bir kez öğrenildikten sonra sürekli kendinizi bu konuda geliştirmek ve güncellemek zorunda kalırsınız. Nedeni ise her an değişebilecek olan arama motorlarının algoritmalarıdır. Bu gün uyguladığınız bir şey yarın işe yaramayabilir.

 

 Nereden Başlamalıyım?

Öncellikle arama motorlarının nasıl çalıştığı hakkında ve koşulları hakkında ön hazırlık yapmalısınız. Bu ön hazırlık sizlere aşağıda bahsedeceğim konular hakkında faydalı olacağı gibi yaptığınız işlemlerin ise takibi açısından kritik bir seviyedir.

Ön hazırlığınızda arama motorlarının belirlemiş olduğu koşulları not almakla başlayabilirsiniz. Bu koşullara uygun bir şekilde yol almanız için rakiplerinizin neler yaptığını öğrenebilir gerekiyorsa onlarda satın alma işlemi de yapabilirsiniz.

 

 Arama Motorları Algoritması

Arama motorları, bir kelimenin aranması halinde, gösterdiği web sitelerinin referansları, etiketleri, sosyal medya durumu, Özgünlük gibi birçok alanda seçim yaparak istenilen sonucu en başa getirir. Bu sıralamayı yaparken ise kolay olması için bir puanlama algoritması kullanır. Sizin yapmanız gereken ise bu puanlama algoritmasını deneyimleyerek çözmektir.

 

 İç SEO

Web siteniz için Google gibi büyük arama motorlarında çıkmak adına seo işlemine kendini içinizde ve oluşturduğunuz web sitesinde başlamalısınız. Bundan dolayı ilk olarak web sitesi oluştururken -nelere dikkat etmelisiniz- bu konu hakkında öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Web sitesi oluştururken SEO uyumlu makaleden tutunda, SEO uyumlu web sayfasına ve hatta iç bağlantılara kadar bir web sitesi nasıl yapılır bunu da öğrenmeniz gerekmektedir.

 

 Sosyal Medya Kullanımı

Hayatımızın her alanına giren sosyal medya, SEO açısından vaz geçilmez bir araçtır. Sosyal medya platformlarının SEO için nasıl kullanacağınızı öğrenmeye başlamanız sizin yararınıza olacaktır. Düzgün ve tam yerinde kullanılan sosyal medya platformları SEO ile doğrudan bağlantılıdır. Sosyal mecraların SEO açısından kullanımını öğrenmeniz size artı katacaktır.

Web ortamında, eğitimler satın alarak veya doğrudan eğitim alarak da bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Profesyonel yardım almak kendinizi bu konuda geliştirmek adına en büyük adım olacaktır.

 

 SEO Araçları

Arama Motoru Optimizasyonunu öğrenmek için bir diğer önemli unsur ise SEO araçlarıdır. Bu araçları aktif kullanılması durumdan yaptığınız işler ile ilgili doğru sonuçlar elde edebilir kendinizi sınayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir