Keşfet

Web Site Sahiplerinin Kaçınması Gereken Yaygın SEO Hataları!

seo hataları

İşletmeniz veya kişisel markanız için bir web sitesi oluşturmak tam zamanlı bir iştir. Web sitesini geliştirmekten içerik oluşturmaya ve temayı tasarlamaya kadar yapılacak çok şey var.

 

Ancak bir web sitesi çalıştırmanın belki de en kritik yönü, insanların onu görebilmesini sağlamaktır. Çevrimiçi kullanıcıların web sitenizi ziyaret etmesi ve arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer alması için SEO stratejilerinizi geliştirmek çok zaman ve çaba harcamanız gerekecektir.

Arama motoru taktiklerini öğrenmek ve web sitenizi zaman içinde başarılı bir şekilde yönetmek oldukça kolay olsa da, temel bilgileri öğrenmek ve en iyi ve en kötü stratejiler hakkında daha fazla bilgi edinmek için biraz çaba sarf etmeniz gerekecektir. İşte web sitenizin yararlı olabilmesi için herkesin kaçınmaya çalışması gereken en yaygın SEO hatalarından bazıları. 

 

Yerel Optimizasyon Eksikliği;

SEO stratejilerini kullanmanın ana noktası, daha fazla kişinin web sitenizi fark etmesini ve harekete geçmesini sağlamaktır. SEO’yu etkin bir şekilde kullanmak için, hedef kitlenizin nerede olduğunu bilmeniz ve hedeflediğiniz yerel alandaki insanlara ulaşmak için web sitenizi buna göre optimize etmeniz gerekir. Birçok web sitesi geliştiricisi ve dijital pazarlamacı, hedef kitlesinin nerede olduğunu unutarak kullandıkları içerik türüne odaklanma ve çaba gösterme eğilimindedir, böylece umdukları etkiyi elde edemezler. Bu hatayı önlemek için, hedef kitlenizin nerede olduğunu bildiğinizden ve web sitenizin ilgili kullanıcılar tarafından yüksek düzeyde erişim ve tıklama alması için çalıştığınızdan emin olun.

 

Yetersiz Anahtar Kelime Seçimi;

Arama motorlarını optimize etmek, insanların internette arama eğiliminde olduğu doğru kelime seçimi ile ilgilidir. Web sitenizi geliştirirken, insanların aradığı anahtar kelimeleri kullanmak için çevrimiçi bir kullanıcı veya tüketici gibi düşünmelisiniz. Doğru anahtar kelime seçimi, SEO stratejinizi ne yapabilir veya bozabilir. Bazı pazarlama uzmanları, insanların aradıklarıyla eşleşen alakasız anahtar kelimeler kullanma eğilimindedir, ancak iyi sonuçlar alamazlar. Bu sorunun üstesinden gelmenin anahtarı, bilgiyi araştırmak ve hedef kitle aramaları hakkında daha fazla şey öğrenmektir.

 

Düşük Kaliteli İçerik Sağlama;

Güçlü anahtar kelimeler ve yerel optimizasyonla her şeyi doğru bir şekilde web sitenizde yaparsanız, ancak yüksek kaliteli içerik sağlamazsanız, çevrimiçi kitlenize engel olacak büyük bir SEO hatası yapmış olursunuz. İçerik açısından sunmanız gerekenler o kadar güçlü değilse, insanlar geri dönüp alternatifler arayacak ve ihtiyacınız olan sonuçları alamayacaksınız.

 

Plan Olmadan Çalışmak;

Güçlü bir çevrimiçi website oluşturmak, dikkatli planlama ve araştırma gerektirir. Erişimi ve katılımı yüksek olan güçlü bir web sitesi geliştirmek için, herhangi bir çalışmaya başlamadan önce sağlam bir SEO planı üzerinde çalışmanız gerekecektir. Önceden planlama ve araştırma yapmadan devam ederseniz SEO’nuzu yönetmenin ve yaygın hatasından kaçınmaya çalışmalısınız, çünkü SEO olmadan sadece zaman ve çaba harcayacaksınız. Oysa planlıyorsanız ve kendinizi neyin içine soktuğunuzu biliyorsanız, büyük olasılıkla stratejileriniz başarılı olacak ve peşinde olduğunuz sonuçları alacaksınız.

 

Bağlantı Metinlerinin Kullanılmaması;

Çevrimiçi kullanıcılar genellikle harekete geçmek ve bağlantıları tıklamak veya web sayfalarını ziyaret etmek için bir itmeye ihtiyaç duyar. Bu nedenle, web sitesi yöneticileri veya dijital pazarlamacılar için insanları harekete geçmeye çağıran bağlantı metinlerini kullanmamak büyük bir hata olabilir.

Web sitenizi geliştirmek ve daha alakalı çevrimiçi kullanıcılar tarafından erişilmesini sağlamak için SEO stratejilerini kullanmak inanılmaz derecede faydalı olabilir. Ancak, SEO taktiklerinizin etkili bir şekilde çalıştığından emin olmak için, genellikle araştırma eksikliğinden ve modern sanal alanın anlaşılmamasından kaynaklanan yaygın hatalardan kaçınmanız gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir